تهران شهرک غرب 982188365139

معرفی انواع حساب پی پال

پی پال - پی تکنو

معرفی انواع حساب پی پال

برای معرفی انواع حساب پی پال، ابتدا باید بدانید که به طور کلی پی پال چیست. درگاه پرداخت بین المللی پی‌پال یک سرویس معاملات مالی آنلاین است که توسط شرکت پی‌پال (PayPal) ارائه می‌شود. این درگاه، امکان واریز و ارسال پول به صورت آنلاین را فراهم کرده و به صورت گسترده توسط فروشندگان آنلاین، فروشگاه‌های اینترنتی، کسب‌وکارهای بین‌المللی و کسب درآمد در سایت‌های فریلنسری استفاده می‌شود. پی‌پال از رمزنگاری امنیتی پیشرفته‌ای برای حفاظت از اطلاعات مالی کاربران استفاده می‌کند و به عنوان یکی از راه‌های امن برای انجام تراکنش‌های مالی آنلاین مورد اعتماد کاربران در سراسر جهان قرار دارد. پی پال بسته به نوع استفاده کاربران، حساب هاب پی پال مختلفی ارائه کرده که هریک مزایای مخصوص به خود را دارد. در این مقاله به معرفی انواع حساب پی پال پرداخته خواهد شد.

پی پال - پی تکنو
پی پال – پی تکنو

 

کاربرد اصلی انواع حساب پی پال در ایران

در حالت کلی بیشترین استفاده از پی پال در ایران برای واریز و دریافت پول استفاده می‌شود، به دلیل تحریم‌های اقتصادی و مالی علیه ایران، امکان استفاده از درگاه پی پال در سایت‌های فروشگاهی عملا امکان‌پذیر نیست. پس اگر یکی از شرایط زیر را دارید می توانید در میهن پرداخت اقدام به افتتاح حساب پی پال کرده و یا از خدمات نقد کردن پی پال، شارژ حساب پی پال و خرید با پی پال  آن استفاده کنید:

 • فریلنسر در سایت‌های بین المللی: برخی از سایت‌ها مانند fiver، upwork، G2G و… که می‌توانید به راحتی درآمد دلاری داشته و در پی تکنو ریال دریافت کنید.
 • خرید از سایت‌های خارجی: خرید از سایت‌های خارجی به دو دسته خرید کالا فیزیکی و غیرفیزیکی تقسیم می‌شود. برای خرید کالای غیرفیزیکی، اگر سایت درگاه پی پال داشته باشد، می‌توان به راحتی پرداخت کرد. برای سایت‌های فروشگاهی کالای فیزیکی، اگر خودتان آدرسی در خارج از ایران داشته باشید که محصول به آن آدرس ارسال شود، می‌توانید از طریق خدمات خرید با پی پال پی تکنو محصول را خریداری کنید.
 • پرداخت هزینه‌های خدمات بین‌المللی: برخی از خدمات بین‌المللی مانند پرداخت هزینه‌های دوره‌های آموزشی، مشاوره‌های آنلاین و… از پی پال به عنوان روش پرداخت استفاده می‌کنند.
 •  ارسال پول به خارج از کشور: به طور مثال اگر یکی از آشنایان شما در خارج از کشور به پول نیاز داشته باشد، شما می‌توانید از طریق خدمات شارژ حساب پی پال پی تکنو، به دلار، یورو و پوند حساب او را شارژ کنید.
 • دریافت پول از خارج از کشور: اگر کسی قصد ارسال پول از خارج به ایران از طریق پی پال را داشته باشد در صورت دسترسی به حساب پی پال می‌توانید به راحتی مبلغ را دریافت کنید.

معرفی انواع حساب پی پال

بعد از کاربرد پی پال، بهتر است با انواع حساب پی پال آشنا شوید. به طور کلی پی پال سه نوع حساب شخصی، تجاری و پریمیر ارائه می‌دهد که از نظر میزان کارکرد با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه هر یک به طور مفصل بررسی می‌شوند.

حساب شخصی (Personal) پی پال

پی پال - پی تکنو
پی پال – پی تکنو

 

این نوع حساب پی‌پال برای افراد حقیقی است که امکاناتی برای انجام تراکنش‌های پرداخت و دریافت پول را فراهم می‌کند. با حساب شخصی پی‌پال، می‌توانید پول دریافت، ارسال کنید و به راحتی در فروشگاه‌های آنلاین و وبسایت‌ها پرداخت‌های آنلاین انجام دهید. اما محدودیت سقف تراکنش در حساب شخصی وجود دارد که برای دسترسی به سقف بالاتر تارکنشها، باید حساب خود را به تجاری و یا پریمیر ارتقا دهید. در حساب شخصی، پی پال به مرور از شما درخواست مدارک می کند این مدارک شامل آدرس، قبض، تلفن و … است.

مدارک مورد نیاز برای ساخت حساب شخصی پی پال

برای ساخت یک حساب شخصی PayPal، شما باید اطلاعات زیر را فراهم کنید:

 1. نام کامل و آدرس ایمیل معتبر
 2. آدرس پستی، شماره تلفن
 3. اطلاعات حساب بانکی، مانند شماره حساب، نام بانک و کد شعبه (این مورد اختیاری است)
 4. تایید هویت، از جمله شماره موبایل و تصویر معتبر از یک سند شناسایی مانند پاسپورت یا کارت شناسایی ملی.

به علاوه، ممکن است به عنوان تایید هویت اضافی، PayPal از شما درخواست ارائه مستنداتی مانند فاکتور برق، قبض گاز یا آب و یا مستندات دیگر کند. اما این مستندات بیشتر برای جلوگیری از تقلب و سوء استفاده از حساب PayPal شما مورد استفاده قرار می‌گیرند. که با توجه به کشور و قوانین محلی آن، ممکن است متفاوت باشد.

حساب پریمیر (Premier) پی پال

تمامی قابلیت‌های حساب پرسونال را داشته با این تفاوت که امکان دریافت از کارت بانکی و حساب بانکی را نیز ارائه می‌دهد.

حساب تجاری (Business) پی پال

پی پال - پی تکنو
پی پال – پی تکنو

 

حساب بیزینسی پی پال، برای کسب‌وکارها و شرکت‌های بزرگ است و امکاناتی بیشتر از حساب شخصی پی‌پال دارد. در این نوع حساب، تمامی مدارک مورد نیاز باید وریفای شده باشد. برخی از مزایای این حساب شامل موارد زیر است:

 • ثبت “نام تجاری” خود
 • پرداخت کارمزد کمتر تراکنش‌ها
 • ارتقا به سقف بالاتر برای انجام تراکنش‌‌ها
 • درج لوگوی شرکت هنگام پرداخت
 • دریافت درگاه پی پال برای کسب و کار

مدارک لازم برای ساخت حساب تجاری پی پال

بحث بعدی در مورد انواع حساب پی پال، چگونگی دسترسی و ساخت حساب پی پال در ایران است. با توجه به تحریم کاربران ایرانی امکان ساخت حساب پی پال با مشخصات ایران امکانپذیر نیست. به طور کلی مدارکی که برای ساخت یک حساب تجاری مورد نیاز است شامل موارد زیر می‌شود:

 1. نام کامل و آدرس ایمیل معتبر
 2. آدرس پستی، شماره تلفن
 3. اطلاعات حساب بانکی، شامل شماره حساب، نام بانک و کد شعبه
 4. اطلاعات مالیاتی، مانند شماره مالیاتی در برخی کشورها
 5. تایید هویت، از جمله شماره موبایل و تصویر معتبر از یک سند شناسایی مانند پاسپورت یا کارت شناسایی ملی.

به علاوه، شما ممکن است نیاز به ارائه مستندات تجاری، مانند شماره ثبت شرکت و یا مجوزهای صنفی و تجاری، داشته باشید. موارد بالا برای ساخت حساب تجاری PayPal، بسته به کشور و قوانین محلی آن، ممکن است متفاوت باشد.

تفاوت حساب تجاری با حساب شخصی پی پال

از دیگر موضوعات در بحث انواع حساب پی پال، دانستن تفاوت میان حساب رایج شخصی پی پال و حساب محبوب تجاری پی پال است. حساب تجاری پی پال و حساب شخصی پی پال دارای تفاوت های مهمی هستند:

 1.  نوع کاربری: حساب شخصی برای افراد حقیقی و حساب تجاری برای کسب و کارها و شرکت‌ها است.
 2.  محدودیت های تراکنش: حساب تجاری پی پال برای انجام تراکنش‌های بیشتر و بزرگتر مناسب است، در حالی که حساب شخصی پی پال محدودیت‌هایی در مقدار تراکنش‌های ماهانه دارد.
 3.  هزینه‌های مرتبط با حساب: در حساب تجاری پی پال، هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌ها بیشتر است، اما این حساب امکانات ویژه برای کسب و کارها را فراهم می‌کند، مانند درگاه پرداخت برای فروشگاه ‌های آنلاین. حساب شخصی پی پال هزینه‌های کمتری دارد و به صورت عمومی برای افراد حقیقی استفاده می‌شود.
 4. قابلیت‌های ویژه: حساب تجاری پی پال برای کسب و کارها امکانات ویژه‌ای ارائه می‌دهد، مانند ایجاد صفحه پرداخت با نام و لوگوی شرکت، قابلیت صدور فاکتور و گزارش تراکنش‌های مالی و… در حالی که حساب شخصی پی پال این قابلیت‌های ویژه را ندارد.
 5. تعهدات قانونی: با داشتن حساب تجاری پی پال، شرکت‌ها و کسب و کارها باید تعهدات قانونی خود را رعایت کنند، مانند پرداخت مالیات و رعایت قوانین مربوط به حقوق مصرف کنندگان، ولی حساب شخصی پی پال برای افراد حقیقی بدون تعهدات قانونی خاصی استفاده می‌شود.

سوال‌های متداول

برای حساب های تازه افتتاح شده باید چیکار کنیم تا حساب لیمیت نشود؟

حساب‌های پی پال تازه افتتاح شده، محدودیت ماهانه تراکنش دارند و نباید تراکنش با مبالغ بالا و تعداد زیاد انجام داد، پیشنهاد می‌شود ابتدا در ماه‌های اول از تراکنش با تعداد کم و مبلغ پایین شروع کنید.

آیا می‌توانم از پی پال برای دریافت پرداخت از مشتریان خارجی استفاده کنم؟

بله، می‌توانید از خدمات نقد کردن پی پال میهن پرداخت برای دریافت پرداخت از مشتریان خارجی استفاده کنید.

برای استفاده از پی پال باید کارت اعتباری داشته باشم؟ 

بله، برای استفاده از پی پال باید یک کارت اعتباری یا دبیت کارت داشته باشید. برای این منظور می توانید از خدمات صدور کارت مجازی پی تکنو استفاده کنید.

چگونه می‌توانم حساب پی پال بسازم؟

برای ساخت حساب پی پال، باید به سایت رسمی پی پال مراجعه کنید و فرم ثبت‌نام را پر کنید. سپس باید حساب خود را تایید کنید و اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید. از آنجاییکه پی پال برای کاربران ایرانی تحریم است و نمی توان از اطلاعات ایران استفاده کرد. پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات افتتاح حساب پی پال پی تکنو است.

سخن آخر

در این مقاله به موضوع معرفی انواع حساب پی پال، مزایا و معایب پرداختیم. برای افتتاح حساب پی پال، با توجه به مدارک لازم و همچنین بحث تحریم ایران، باید به یک سایت مطمئن مراجعه کنید. در صورتی که قصد افتتاح حساب نداشتید باز هم می توانید از طریق خدمات پی پال یک سایت معتبر اقدام به خرید و یا سایر خدمات آن کنید. پیشنهاد ما به شما سایت پی تکنو است. تمامی خدمات در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می شوند.

Related articles

تفاوت وسترن یونیون و پی‌پال

تفاوت وسترن یونیون و پی‌پال امروزه در سراسر جهان افراد بسیاری هستند که بیزینس و حوزه فعالیتشان به صورتی است که درآمد خود را با استفاده از درگاه‌های پرداخت بین‌المللی مانند پی پال، وسترن یونیون و…دریافت کرده […]

ادامه مطلب
درامد دلاری در سال 2022

بهترین راه های کسب درآمد دلاری در ۲۰۲۰ چیست؟

در دنیای رقابتی امروز، با وجود شهر های بزرگ و شلوغ، بیشتر افراد با معضل پیدا کردن شغل مناسب خود روبرو هستند. می پرسید چرا؟ چون ترافیک مسیر کار، انرژی افراد را میگیرد. پس همه […]

ادامه مطلب
نحوه پرداخت با پی پال - پی تکنو

نحوه پرداخت با پی پال

نحوه پرداخت با پی پال  امروزه با به وجود آمدن درگاه‌های پرداخت آنلاین بین‌المللی مانند پی پال، خرید با پرفکت مانی، خرید با وب مانی و… خرید با پی پال برای شما امکان‌پذیر شده و شما می‌توانید از هر فروشگاه […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.